Koszyk

Aktywne filtry

Zioła lecznicze

Zioła lecznicze są wykorzystywane w medycynie już od dawna. Związki pozyskiwane z roślin są wykorzystywane w produkcji środków farmakologicznych. Ze względu na ich różnorodność naturalne preparaty znajdują zastosowanie we wszechstronnym leczeniu różnych dolegliwości. Można je aplikować jako herbaty ziołowe, napary, w formie okładów lub przygotowywać z nich inhalacje.

Nie sposób wymienić wszystkich dobroczynnych właściwości, jakie posiadają zioła lecznicze. Najważniejsze działania, jakie wykazują, to m.in. działanie:

 • przeciwkaszlowe,
 • wykrztuśne,
 • napotne,
 • moczopędne,
 • żółciotwórcze i żółciopędne,
 • moczopędne,
 • uspokajające,
 • łagodzące objawy wielu chorób,
 • przyspieszające gojenie ran i zmian skórnych,
 • obniżające ciśnienie,
 • redukujące poziom cholesterolu,
 • zapobiegające infekcjom intymnym,
 • poprawiające kondycję włosów, skóry i paznokci.

Zioła wspierają pracę wielu układów naszego organizmu, w tym układu pokarmowego, układu krążenia, układu kostno-stawowego, układu nerwowego, układu oddechowego.

Ich niewątpliwą zaletą jest dostępność oraz fakt, że stosowanie jest bezpieczne, również dla dzieci. 

Spożywane mogą być jako herbaty ziołowe, w formie naparów, możemy z nich robić okłady na obolałe lub obrzęknięte miejsca, przygotowywać inhalacje lub kąpiele lecznicze.

Zioła do picia

Najbardziej popularną formą aplikowania ziół jest ich doustne spożywanie. Niektóre części roślin należy gotować. Wymaga tego przygotowanie wywarów i odwarów z kory, bulw, łodygi, korzeni i twardych nasion. W przypadku liści i drobnych nasion wystarczy zalanie gorącą wodą i pozostawienie do naciągnięcia. Warto pamiętać, że zioła do picia nie powinniśmy zalewać wrzątkiem. Powinny być również parzone pod przykryciem, żeby zapobiec ulotnieniu się cennych olejków eterycznych.

Najzdrowsze zioła do picia, które dobroczynnie wpłyną na funkcjonowanie całego naszego organizmu, to m.in.: skrzyp polny, dziurawiec zwyczajny, melisa, rumianek, mięta pieprzowa, pokrzywa zwyczajna, szałwia lekarska, lipa.

Zioła do kąpieli

Herbatki ziołowe to najpopularniejsza forma wykorzystywania ziół. Coraz popularniejsze są również kąpiele ziołowe, które mogą przynieść ulgę naszemu ciału. To prosty i przyjemny sposób na poprawę samopoczucia i kondycji skóry. 

Przygotowanie kąpieli rozpoczynamy przygotowaniem odwaru z 3 - 5 łyżeczek ziół, który wlewamy następnie do wanny z wodą o temperaturze 36 - 40 stopni C. 

Zioła lecznicze, które najlepiej sprawdzą się podczas kąpieli to przede wszystkim: macierzanka, rozmaryn, szałwia, mięta pieprzowa, lawenda czy drzewo herbaciane.

Gotowe mieszanki ziół leczniczych w ofercie sklepu Ekozielarka.pl

Herbaty ziołowe w formie gotowych mieszanek to idealne rozwiązanie na kompleksowe wsparcie prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odpowiednio skomponowane składniki swoim działaniem celują w problem, z którym się zmagamy zapewniając jednocześnie wsparcie innych obszarów.

Przykładem skutecznej i niezwykle cennej mieszanki są zioła szwedzkie. To kompozycja ziół wymieszanych ze sobą w różnych proporcjach. Zioła te idealnie się uzupełniają, mogą być stosowane zewnętrznie i wewnętrznie. W skład mieszanki wchodzą: szafran, mirra, kurkuma, teriak, aloes, senes, kamfora, korzeń rabarbaru, arcydzięgiel, korzeń dziewięćsiłu, manna.

Wybierz odpowiednie zioła lecznicze dostosowane do swoich potrzeb

Bez względu na to, z jakim problemem się zmagasz, to w naszym sklepie znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt. Oferta dostosowana jest w taki sposób, by zaspokoić potrzeby naszych klientów. 

Dostarczamy rozwiązania, które pomogą w zwalczaniu różnego rodzaju dolegliwości. Zioła dobieramy starannie, wykorzystując wiedzę i doświadczenie. 

Problemy z żołądkiem, wypadające włosy, pokrzywka, alergia, nadciśnienie, bóle głowy czy walka z depresją. U nas znajdziesz naturalne zioła, które będą idealnym wsparciem w walce z dokuczliwymi objawami. 

Sklep Ekozielarka.pl - Naturalne zioła lecznicze: szeroki wybór i przystępne ceny

W naszym sklepie odkryjesz szeroki wybór, starannie wyselekcjonowanych, naturalnych ziół, które pomogą w walce z problemami, z którymi się zmagasz lub pozwolą im zapobiec.

Zioła, które oferujemy są łatwe w przygotowaniu, sprawdzone, bezpieczne, również dla dzieci. Na naszej stronie znajdziesz m.in.: herbatki ziołowe, mieszanki (np. zioła szwedzkie), części roślin z których przyrządzisz dobroczynne odwary lub okłady. 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny