- Strona główna
-
Sklep
add remove
-
Arcyzioła
Suplementy diety
Zdrowa żywność
Aromaterapia
Kosmetyki naturalne
Książki
Na prezent
Zioła
-
- Kącik zielarski
- Bestsellery
- Promocje
- Kontakt
Aromaterapia
Jest 75 produktów.
Dostępność: 11 W magazynie
Dostępność: 10 W magazynie
Dostępność: 10 W magazynie
Dostępność: 2 W magazynie
Dostępność: 1 W magazynie
Dostępność: 4 W magazynie
Aromaterapia
Czym jest aromaterapia i jak ją stosować?
Aromaterapia, to forma medycyny alternatywnej, w której leczenie opiera się na stosowaniu naturalnych olejków eterycznych, czyli wyciągów z roślin. Pozyskiwane są z liści, kwiatów, korzeni lub kory i drewna (jak jest np. w przypadku drzewa sandałowego). Naturalne olejki zapachowe i eteryczne, które stosowane są w aromaterapii mają wszechstronny wpływ na nasz organizm. Odpowiednio skomponowana mieszanka olejków może łagodzić różnego rodzaju dolegliwości fizyczne i mieć zbawienny wpływ na naszą psychikę, dzięki relaksacyjnemu działaniu.
Aromaterapia to niezwykle bezpieczny sposób na poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Olejki eteryczne można wykorzystywać na różne sposoby. Zaliczmy do nich m.in.:
- inhalacje - olejek eteryczny jest wchłaniany przez błony śluzowe i dostaje się do krwioobiegu,
- kąpiele - polega na dodaniu kilku lub kilkunastu kropli wybranego olejku do wanny z ciepłą wodą,
- okłady i kompresy - kilka kropli olejku umieszcza się na tkaninie, którą z kolei przykłada się do miejsca zmienionego chorobowo,
- masaże - odpowiednią ilość rozcieńczonych olejków eterycznych wmasowuje się w skórę,
- aromaterapia w domu - przy pomocy dyfuzora lub kominka zapachowego olejki rozprowadzane są w pomieszczeniu i działają na nasz organizm za pośrednictwem zmysłu węchu.
Warto jednak mieć na uwadze, aby naturalne olejki eteryczne i naturalne olejki zapachowe aplikować w sposób ostrożny. W szczególności w sytuacji, kiedy mamy stwierdzoną skłonność do alergii.
Naturalne olejki eteryczne w aromaterapii
Olejki eteryczne to aromatyczne ekstrakty, które pozyskuje się za pomocą dwóch metod: podczas wyciskania na zimno, przez destylację rośliny z parą wodną. Mają one szerokie zastosowanie lecznicze ze względu na właściwości. Olejki działają antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i grzybobójczo, ułatwiają oddychanie, przyspieszają gojenie się ran, pomagają w walce z trądzikiem, działają relaksująco. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania z powodzeniem wykorzystywane są w alternatywnej metodzie leczenia wielu schorzeń, jaką jest aromaterapia.
Kadzidełka zapachowe - zastosowanie
Kadzidła kojarzone są przede wszystkim z aromatyczną wonią, która rozchodzi się po naszych pomieszczeniach lub jako dodatkowy bodziec wykorzystywany do medytacji. Większość osób wybiera właśnie kadzidełka zapachowe w celu zapewnienia pięknego zapachu w domu lub mieszkaniu. Okazuje się jednak, że posiadają one również właściwości lecznicze.
Kadzidła naturalne redukują stres i pobudzają kreatywność. Ale nie tylko. Wykorzystywane są do odświeżania i odkażania powietrza. Niektóre kompozycje zapachowe łagodzą bóle głowy, działają przeciwzapalnie, antyseptycznie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie. Kadzidełka łagodzą również objawy infekcji dróg oddechowych.
Korzyści aromaterapii
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kadzidła czy olejki eteryczne aplikowane w formie inhalacji , masażu czy kąpieli, to każda z tych forma aromaterapii przyniesie naszemu ciału szereg pożądanych korzyści. Ich rodzaj uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju olejków, na które się zdecydujemy. Do zalet tej alternatywnej metody leczenia zaliczamy m.in.
- poprawę nastroju,
- poprawę koncentracji,
- łagodzenie objawów infekcji dróg oddechowych,
- redukcja objawów, które wywołują stany zapalne jamy ustnej i gardła,
- łagodzenie dolegliwości związanych ze schorzeniami układu nerwowego,
- działanie przeciwbólowe,
- walka z bezsennością,
- łagodzenie problemów skórnych,
- wspomaganie leczenia chorób układu krążenia.
Terapeutyczne właściwości aromaterapii
Aromaterapia jest dla mnie magiczna, pozytywnie wpłynęła na moje emocje. Mówi się, że olejki eteryczne są duszą rośliny i na moich warsztatach zawsze poruszamy ten temat. Czym są olejki eteryczne? To jest substancja lotna (organiczne związki chemiczne), które mają silny zapach i występują w różnych częściach roślin. Nie rozpuszczają się w wodzie dlatego należy zawsze zachować bezpieczeństwo przy stosowaniu ALE zawsze od tego macie nas!