Koszyk

Aktywne filtry

Jakie zioła na włosy?

W dzisiejszych czasach półki sklepowe niemal uginają się od kosmetyków, których producenci obiecują poprawę stanu zdrowia i wyglądu naszej skóry, włosów i paznokci. Produkty wzbogacone o dodatkowe składniki chemiczne często jednak nie spełniają naszych oczekiwań, a ich stosowanie bywa przyczyną pojawienia się dodatkowych problemów. 

Dlatego warto sięgnąć po naturalne zioła na włosy, które wpłyną na kondycję naszego organizmu również od środka (to właśnie tam znajduje się główne źródło problemów). Ich dobroczynne działanie doceniały nasze babcie, nie bez powodu. Z natury czerpały to, co najlepsze dla zachowania zdrowia i wyglądu. Zioła na wypadanie włosów, zioła na rzadkie włosy czy zioła na ich wzmocnienie. Bez względu na to, z jakim problemem się borykały, to właśnie natura dostarczała im właściwe rozwiązania.

Zioła na wzmocnienie włosów

Codziennie nasze włosy poddawane są na działanie wielu szkodliwych czynników. Suszenie, prostowanie, farbowanie osłabiają kondycję włosów, co ma niewątpliwy wpływ również na ich wygląd. Tak samo, jak tempo naszego życia, stres czy zanieczyszczone powietrze.

Chcąc zadbać o właściwe wzmocnienie włosów powinniśmy sięgnąć po najpopularniejsze zioła na włosy, takie jak: 

  • pokrzywa - wzmacnia włosy i poprawia ich kondycję; jej moczopędne działanie pozwala na pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu; działanie drażniące pokrzywy wpływa na prawidłowe ukrwienie skóry głowy,
  • łopian - uzupełnia niedobór mikroelementów, zapobiega powstawaniu łupieżu, zapobiega przetłuszczaniu się włosów, hamuje wypadanie włosów,
  • skrzyp polny - wpływa na elastyczność, grubość, wytrzymałość i regenerację włosów, dostarcza żelazo (pełni ono ważną funkcję w budowie i wzroście włosów),
  • rumianek pospolity - odżywia cebulki i mieszki włosów, poprawia ukrwienie skóry, łagodzi zapalenie skóry.

Zioła na porost włosów

Niektóre zioła charakteryzują się bardzo dobrym działaniem na włosy i skórę głowy. W przypadku, kiedy dokucz nam nadmierne wypadanie włosów, to warto sięgnąć po produkty ziołowe, które zawierają spore ilości krzemionki. Krzem stymuluje cebulki włosowe i wzmacnia je. Skuteczne zioła przeciw wypadaniu włosów to: skrzyp, pokrzywa, łopian, czarna rzepa, kozieradka i żeń-szeń. Preparaty te, oprócz wzmocnienia cebulek włosów, wpływają na skórę głowy i jej krążenie, mają działanie stymulujące porost włosów.

Naturalne zioła, które wyraźnie wpłyną na zagęszczenie włosów można stosować jako zioła do picia na włosy oraz w formie wcierek i płukanek.

Zioła przeciw wypadaniu włosów

Jeśli chcemy zapobiec nadmiernemu przerzedzeniu fryzury, to warto sięgnąć po zioła na wypadanie włosów. Napar z pokrzywy spożywany regularnie pomoże zmniejszyć wypadanie włosów, pozytywnie wpłynie również na kondycję naszej skóry i paznokci. Liść miłorzębu japońskiego wspiera pracę serca, układu krążenia i mózgu. Dzięki temu, że rozszerza drobne naczynia krwionośne, to wpływa na lepsze odżywienie macierzy włosa, co ogranicza wypadanie włosów.

Inne popularne zioła na wypadające włosy to: rumianek, mydlnica lekarska, pokrzywa i łopian.

Mieszanka ziół na włosy: regeneracja i objętość

Dbając o właściwą kondycję naszych włosów warto sięgać po kompleksowe rozwiązania. Mieszanka ziół na włosy to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemem słabych i przerzedzonych włosów. Odpowiednio dobrane składniki takiego preparatu pozwolą zapewnić skuteczną regenerację włosów i zwiększyć ich objętość. 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny