Koszyk

Aktywne filtry

Skuteczne zioła na obniżenie cukru we krwi

Nieustannie rośnie liczba osób, które zmagają się z cukrzycą. Jest to schorzenie metaboliczne, które charakteryzuje się zwiększonym poziomem cukru we krwi związanym z nieprawidłowym wydzielaniem insuliny w naszym organizmie. Czynniki, które wpływają na wystąpienie cukrzycy to: siedzący tryb życia, otyłość i genetyczne obciążenie. Wśród rodzajów cukrzycy wyróżniamy: cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2, cukrzycę ciążową, cukrzycę jednogenową, cukrzycę typu MODY.

W zależności od typu schorzenia, leczenie cukrzycy polega na podawaniu insuliny, redukcji masy ciała, wprowadzeniu odpowiedniej diety dla diabetyków czy odpowiednich leków. Zioła na cukrzycę mogą być idealnym wsparciem podczas terapii. Niektóre z nich wpływają na obniżenie poziomu glukozy we krwi. Sprawdzają się w przypadku cukrzycy typu 2. w przypadku cukrzycy typu 1 mogłyby doprowadzić do nadmiernego spadku poziomu cukru we krwi.

Idealne zioła na cukrzycę typu 2 to m.in.:

  • morwa biała - obniża poziom cukru we krwi dzięki zmniejszeniu wchłaniania węglowodanów,
  • rutwica - pomaga zwalczyć zbyt wysoki poziom glukozy we krwi, zmniejsza stan zapalny,
  • kozieradka pospolita - obecna w nasionach trygonelina obniża poziom glukozy we krwi, a aminokwas 4-hydroksyizoleucynę stymulujący wydzielanie insuliny,
  • mniszek lekarski - reguluje poziom cukru i obniża indeks glikemiczny spożywanych posiłków,
  • lucerna siewna - pomaga zwiększyć wydzielanie insuliny, obniżając stężenie glukozy we krwi,
  • pokrzywa zwyczajna - hamuje wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego,
  • żeń-szeń - zwiększa wydzielanie insuliny i magazynowanie glukozy w wątrobie w formie glikogenu, przyczynia się do zmniejszenia wchłaniania cukrów z przewodu pokarmowego

Zioła na cukrzycę uzupełniają prawidłowo wprowadzone leczenie. Obniżają poziom cukru we krwi i dodatkowo łagodzić pozostałe objawy towarzyszące cukrzycy, jak napady głodu czy zmęczenie. Skuteczne są przede wszystkim zioła na cukrzycę typu 2 i stan przedcukrzycowy. 

Mieszanka ziół na cukrzycę - którą wybrać?

Zioła na obniżenie cukru dostępne są w formie gotowych herbatek, liści lub nasion do zaparzenia. Występują w postaci pojedynczych ziół, jak również odpowiednio skomponowanych mieszanek, które są idealnym rozwiązaniem dla diabetyków. 

Odpowiednia mieszanka będzie wspierać nasz organizm w procesie leczenia cukrzycy. Jej składniki pomogą w walce z zbyt wysokim poziomem cukru we krwi, a także z dolegliwościami towarzyszącymi temu schorzeniu. Wybór odpowiedniej mieszanki powinien być uzależniony od stopnia zaawansowania choroby oraz potrzeb organizmu. Dobrym rozwiązaniem jest mieszanka ziół, której składniki wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Naturalne leki na cukrzycę pomagają złagodzić objawy cukrzycy. Należy jednak pamiętać, żeby przed zastosowaniem któregokolwiek z nich skonsultować się w pierwszej kolejności z lekarzem. 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny