- Strona główna
-
Sklep
add remove
-
Arcyzioła
Suplementy diety
Zdrowa żywność
Aromaterapia
Kosmetyki naturalne
Książki
Na prezent
Zioła
-
- Kącik zielarski
- Bestsellery
- Promocje
- Kontakt
Zioła na serce
Jest 17 produktów.
Dostępność: 1 W magazynie
Dostępność: 1 W magazynie
Dostępność: Obecnie brak na stanie
Dostępność: Obecnie brak na stanie
Zioła na serce
Jakie zioła na serce i układ krążenia?
Profilaktyka chorób układu krążenia to wyzwanie współczesnej medycyny. Na rynku dostępne są chemiczne środki, które wspomagają prawidłową pracę serca. Warto jednak terapię farmakologiczną wzbogacić stosowaniem naturalnych preparatów. Zioła na serce i układ krążenia w bezpieczny sposób pomogą na nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca, wzmocnienie serca czy zaburzenia krążenia.
Zioła na nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze to dolegliwość, która może wystąpić u osób w różnym wieku. Bagatelizowanie problemu może mieć poważne konsekwencje, dlatego watro wprowadzić leczenie jak najwcześniej. Zioła na serce, które pomogą obniżyć ciśnienie krwi to m.in.:
- jemioła pospolita - zawiera związki, które rozszerzają naczynia wieńcowe i mają działanie hipotensyjne (obniżanie ciśnienia), dzięki działaniu moczopędnemu usuwa nadmiar sodu z organizmu,
- głóg - redukuje stany zapalne w obrębie naczyń krwionośnych, stosowany w łagodnej postaci choroby wieńcowej, zwiększa ukrwienie serca, obniża ciśnienie krwi,
- serdecznik pospolity - obniża ciśnienie, wycisza organizm i nieco spowalnia akcję serca,
- ruta zwyczajna - działa uspokajająco, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zwiększa ich elastyczność,
- tarnina - wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
Zioła na cholesterol
Podwyższony poziom cholesterolu we krwi i trójglicerydów jest jedną z głównych przyczyn miażdżycy. Na jej pojawienie się dodatkowy wpływ mają: nieodpowiednia dieta, używki i bark aktywności fizycznej. Zioła na obniżenie cholesterolu pozytywnie wpłyną na układ krążenia, jak również na układ trawienny.
Skuteczne zioła na cholesterol to przede wszystkim:
- karczoch zwyczajny - wspiera pracę wątroby, obniża poziom całkowitego cholesterolu we krwi i trójglicerydów,
- kozieradka pospolita - wpływa na nasilenie metabolizmu cholesterolu, obniża LDL (zły cholesterol) i trójglicerydy, a podwyższa HDL (dobry cholesterol),
- czosnek - wpływa dobroczynnie na naczynia krwionośne, obniża poziom złego cholesterolu,
- imbir - obniża poziom cholesterolu we krwi, przyspiesza przepływ krwi w układzie sercowo - naczyniowym,
- mniszek lekarski - działa moczopędnie, pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu i trójglicerydów,
- lucerna siewna - obniża wchłanianie cholesterolu w jelitach,
- tarnina - obniża poziom złego cholesterolu.
Herbatki na cholesterol pomagają na obniżenie jego poziomu, ale mają również pozytywne działanie na funkcjonowanie całego organizmu. Nie zmienia to jednak faktu, że stosowanie zioła na obniżenie cholesterolu powinny być stosowane po konsultacji z lekarzem.
Zioła na wzmocnienie serca i układu krwionośnego
Zioła na serce i krążenie są źródłem wielu związków, które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. Ich atutem jest kompleksowe działanie i względne bezpieczeństwo podczas stosowania. Trzeba jednak pamiętać, że każdą choroba układu krążenia powinna być przede wszystkim leczona pod okiem lekarza kardiologa.
Zioła na wzmocnienie serca powinny stanowić wsparcie właściwej terapii oraz zdrowego trybu życia (odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, ograniczenie stresu). W zapobieganiu chorób serca pomogą naturalne zioła, takie jak:
- głóg - reguluje częstotliwość skurczów serca i poprawia jego wydolność, poprawia utlenianie i ukrwienie mięśnia sercowego,
- serdecznik - łagodzi przyspieszoną akcję serca, wzmacnia osłabione serce, działa uspokajająco na układ nerwowy i rozkurczowo na układ pokarmowy, reguluje pracę serca,
- kłącze rdestowca japońskiego - reguluje siłę skurczów serca.
Sprawdzone herbatki na serce i układ krążenia
Zioła obniżające cholesterol, zioła wzmacniające serce i zioła na nadciśnienie działają wielokierunkowo i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednio dobrana mieszanka daje pożądane efekty w przypadku łagodnych stanach. Jednak nawet w takim przypadku ich zastosowanie powinna uprzedzić wizyta u lekarza specjalisty.
Warto też pamiętać, że chorobom serca towarzyszą często problemy z prawidłowym funkcjonowaniem innych organów. Stosując herbatki ziołowe zapewniasz kompleksowe wsparcie dla pracy pozostałych układów swojego organizmu.