Koszyk

Aktywne filtry

Jakie zioła na nerki?

Nerki odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Ich najważniejszą rolą jest oczyszczanie go ze zbędnych toksyn, dbanie o prawidłowy stan płynów ustrojowych, filtrowanie i zatrzymywanie niezbędnych składników. Dodatkowo nerki uczestniczą w produkcji witaminy D i regulacji ciśnienia krwi. 

Prawidłowe działanie układu moczowego, którego częścią są nerki, pozwala uniknąć wielu dolegliwości, które w poważnej postaci mogą nawet zagrozić naszemu życiu.

Zioła na nerki i układ moczowy to idealne rozwiązanie w profilaktyce chorób nerek. Niejednokrotnie stanowią wsparcie tradycyjnej terapii farmakologicznej. Działają moczopędnie, oczyszczająco, pomagają w usuwaniu piasku i kamieni oraz niwelują stany zapalne. 

Skuteczne zioła na nerki, a tym samym zioła na układ moczowy, to m.in.:

 • żurawina - ogranicza powstawanie złogów, zapobiega infekcjom układu moczowego, działa korzystnie na zapalenie nerek,
 • czarny bez - reguluje pracę nerek, działa moczopędnie, wspomaga oczyszczanie organizmu, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, 
 • mniszek lekarski - wykazuje działanie przeciwzapalne i moczopędne, stosowany przy niewydolności nerek i kamicy nerkowej,
 • mącznica lekarska - stosowana w terapii schorzeń układu moczowego i nerek,
 • bławatek - działa moczopędnie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie,
 • nawłoć pospolita - działa moczopędnie, przeciwbólowo, rozkurczowo i przeciwbakteryjnie,
 • owoc jarzębiny - działa przeciwzapalnie i moczopędnie,
 • brzoza - wykazuje działanie przeciwzapalne, moczopędne, odkażające, wspiera usuwanie jonów jodu i potasu,
 • pokrzywa - działa odkażająco, oczyszczająco i moczopędnie, ogranicza ból przy oddawaniu moczu, 
 • wierzbownica - wykazuje dobroczynny wpływ na prostatę,
 • borówka - działa korzystnie na układ moczowy, szczególnie w przypadku zapalenia pęcherza moczowego,
 • skrzyp polny - wzmacnia błonę śluzową układu moczowego, działa ściągająco, rozkurczowo, moczopędnie i regulująco
 • rdest ptasi - działa moczopędnie, przeciwzapalnie i odkażająco

Zioła na oczyszczanie nerek o działaniu moczopędnym

Zioła na oczyszczenie nerek wykazują przede wszystkim działanie moczopędne. Zwiększają wydzielanie moczu, łagodzą obrzęki, ułatwiają oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, usuwają nadmiar wody z organizmu. Takie działanie ma również pozytywny wpływ na proces odchudzania. Zioła wspierające oczyszczenie dróg moczowych i przy okazji zapobiegające infekcji dróg moczowych, to m.in.: żurawina, pokrzywa, skrzyp polny, nawłoć pospolita, mniszek lekarski i czarny bez. 

Zioła moczopędne na nerki czyli zioła na oczyszczanie nerek łagodzą również objawy schorzeń ze strony układu moczowego. Ograniczają powstawanie kamieni nerkowych oraz gromadzenie piasku. 

Zioła stosowane przy kamicy nerkowej

Kamica nerkowa objawia się przede wszystkim silnymi dolegliwościami bólowymi. Ze względu na rodzaj wytracanych się z moczu związków, które tworzą nierozpuszczalne złogi wyróżnia się trzy rodzaje kamicy nerkowej: kamica moczanowa, kamica fosforanowa, kamica szczawianowa. 

Zioła, które sprawdzą się w przypadku powyższego schorzenia to zioła na oczyszczenie nerek należą do nich m.in.: pokrzywa zwyczajna, brzoza biała, nawłoć pospolita, skrzyp polny, rdest ptasi czy mniszek lekarski.

Zioła wspomagające pracę nerek

Niewydolność nerek to upośledzenie czynności tych narządów. Zaburzone zostaje prawidłowe funkcjonowanie nerek i przestają one pełnić swoją podstawową funkcję, jaką jest filtrowanie krwi. W profilaktyce zapewniania prawidłowej pracy nerek kluczową rolę odgrywa właściwe nawodnienie. 

Zioła na niewydolność nerek stosuje się pomocniczo podczas terapii farmakologicznej. Najczęściej wykorzystuje się preparaty wykazujące działanie antybakteryjne, moczopędne i rozkurczowe (ból nerek). Ziołowy lek na nerki skutecznie wspomagający ich pracę, to m.in.: ziele krwawnika, mniszek lekarski i rdest ptasi.

Herbatki na nerki o działaniu profilaktycznym

Herbatki na nerki warto spożywać, jeśli chcemy zadbać o właściwą profilaktykę układu moczowego. Warto jednak pamiętać, że ich skuteczność wzrasta, jeśli ich spożywanie towarzyszy także prowadzenie zdrowego trybu życia. 

Zioła na pęcherz i nerki pozwalają zapobiec wielu nieprzyjemnym dolegliwościom. Dzięki działaniu moczopędnemu pomagają w eliminowaniu z naszego organizmu trujących substancji i zbędnych produktów przemiany materii. 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny