Koszyk

Aktywne filtry

Jakie zioła na woreczek żółciowy będą najskuteczniejsze?

Problemy z trawieniem to dość częste zaburzenia, za którymi stoją kłopoty z woreczkiem żółciowym. Rozwiązaniem jest wdrożenie właściwego leczenia uzupełnionego o odpowiednio dobraną dietę. Ale nie tylko. Warto też zadbać o profilaktykę, która pomoże uniknąć pojawienia się poważniejszych problemów.

Pęcherzyk żółciowy (w potocznej mowie używamy nazwy woreczka żółciowego) to niewielki woreczek, który znajduje się pod wątrobą, której jednym z zadań jest wydzielanie żółci. Żółć bierze udział w procesie trawienia tłuszczów. Zadaniem pęcherzyka żółciowego jest jej produkowanie i uwalnianie. Dolegliwości ze strony woreczka żółciowego są bolesne i często świadczą o poważnej chorobie.

Zioła na wątrobę i woreczek żółciowy stosowane są w przypadku bólu, który wynika z niestrawności i nie wiąże się z istnieniem poważniejszych zaburzeń. 

Popularne zioła na pęcherzyk żółciowy, to m.in.:

  • karczoch zwyczajny - pomaga zwiększyć wytwarzanie żółci i jej transportowanie, działa ochronnie na komórki wątroby, pomaga w niestrawności i oraz stanach zapalnych woreczka żółciowego i wątroby,
  • arcydzięgiel korzeń - pobudza wydzielanie żółci i soków trawiennych, reguluje wypróżnianie i pobudza apetyt,
  • ziele przetacznika - pobudza wydzielanie żółci, działa moczopędnie, reguluje wypróżnianie,
  • ruta ziele - pomaga w zaburzeniach trawienia, wzdęciach, nieżycie jelit i bólu brzucha, pomaga na powstające kamienie żółciowe,
  • ostropest plamisty - pomaga w chorobach wątroby i jej regeneracji,
  • kocanka piaskowa - działa rozkurczowo na drogi żółciowe,
  • ziele dymnicy - pomaga w przypadku wystąpienia kamieni żółciowych (tylko pod kontrolą lekarza).

Należy pamiętać, że zioła na wątrobę i woreczek żółciowy pomagają w profilaktyce chorób układu trawiennego. Stosowanie ich w trakcie choroby wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą. 

Zioła żółciopędne na kamicę żółciową

Zioła na woreczek żółciowy to naturalny i bezpieczny sposób na prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. 

Działaniem żółciopędnym charakteryzują się m.in.: takie zioła na woreczek żółciowy, jak: kurkuma, korzeń mniszka lekarskiego, liść boldo, ziele dziurawca zwyczajnego, liść mięty, karczoch zwyczajny kwiatostan kacanki piaskowej. Wymieniona wcześniej kacanka, mniszek i karczoch to również idealne zioła rozkurczowe na woreczek żółciowy. 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny