Koszyk

Aktywne filtry

Jakie zioła na depresję i nerwicę

Depresja i nerwica to choroby cywilizacyjne naszych czasów. Tempo życia, nadmiar bodźców powodują, że nasz układ nerwowy poddawany jest nieustającej presji. 

Objawy depresji i nerwicy motywują do konsultacji ze specjalistą, który z zaleca psychoterapię i leczenie farmakologiczne. Warto jednak wspomóc swój stan psychiczny również przy pomocy alternatywnych metod, jakimi są zioła na nerwicę i zioła na depresję. Dedykowane preparaty ziołowe łagodzą stany lękowe, niwelują problemy z zasypianiem, poprawiają samopoczucie. W przeciwieństwie do środków chemicznych nie wywołują negatywnych skutków ubocznych. 

Popularne zioła na nerwy i depresję, to przede wszystkim:

  • lawenda - działa odprężająco, zmniejsza napięcie, niepokój i stres, ułatwia zasypianie, łagodzi niektóre objawy depresji,
  • dziurawiec - zwiększa ilość serotoniny w organizmie, poprawia jakość snu, wzmaga apetyt, reguluje temperaturę ciała i ciśnienie krwi, 
  • szyszki chmielu - działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwlękowo, zmniejszają poziom stresu i lęku,
  • kozełek lekarski (waleriana) - popularne zioło uspokajające nerwy, pomaga w bezsenności, łagodzi stres i lęki,
  • żeń-szeń - poprawia samopoczucie, zwalcza stres, 
  • ziele męczennicy cielistej - łagodzi niepokój, rozdrażnienie, pomaga w walce z bezsennością,
  • lipa - wykazuje korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga walkę z bezsennością, poprawia koncentrację,
  • szafran - pomaga w leczeniu łagodnych odmian depresji, 
  • melisa - działa przeciwlękowo, uspokajająco, ułatwia zasypianie, poprawia nastrój, przywraca koncentrację.

Najlepsze zioła na depresję

Uzupełnieniem terapii, której zadaniem jest pomóc pacjentowi wyjść ze stanu obniżonego nastroju są zioła na depresję. Łagodzą one objawy choroby, takie jak bezsenność, niepokój, uczucie lęku czy spadek nastroju. W niektórych przypadkach zioła na stres i depresję są w stanie samodzielnie poradzić sobie z objawami. Należy jednak pamiętać, że skuteczność ich działania widoczna jest po dłuższym okresie dawkowania. Nie działają tak szybko, jak leki na receptę. 

Popularne zioła na depresję to dziurawiec i szafran, które poprawiają nastrój. Zioła na uspokojenie nerwów, redukujące zaburzenia lękowe to chmiel, kozełek lekarski, żeń-szeń, melisa i bazylia. Z kolei zioła, które sprawdzą się w przypadku bezsenności to arcydzięgiel, werbena, jasnota biała, lipa czy lawenda.

Najlepsze zioła na nerwicę

Nawet łagodna nerwica może mieć wpływ na jakość naszego życia, utrudnić relacje z najbliższymi. Terminem tym określa się niepsychotyczne zaburzenie psychiczne, któremu towarzyszą objawy doświadczenia cierpienia i lęku. Determinują one codzienne funkcjonowanie i drastycznie wpływają na samopoczucie.  

Zioła na nerwicę, które sprawdzą się w przypadku tego schorzenia, to m.in.: korzeń kozełka lekarskiego (waleriana), melisa lekarska, męczennica cielista, szyszki chmielu, lawenda, lipa czy dziurawiec. 

Sprawdzone zioła na uspokojenie nerwów, stres i poprawę samopoczucia

Zioła na nerwicę żołądka, zioła na depresję, czy zioła na nerwicę lękową to przede wszystkim preparaty o działaniu uspokajającym. Łagodzenie stresu i lęku ma bezpośredni wpływ na poprawienie się jakości snu, naszego samopoczucia, wpływa na zwiększenie energii czy poprawę apetytu. 

Oprócz tego, odpowiednio skomponowana mieszanka ziół na nerwicę korzystnie wpłynie na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Dobroczynnego działania jej składników doświadczą także układ odpornościowy, oddechowy, pokarmowy czy układ krążeniowy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny